Jak wybierać środki do mycia naczyń w zmywarkach

Zmywarka do naczyń jest niezbędnym urządzeniem w kuchni. Oszczędza nam czasu i wysiłku pod koniec dnia i po wielkich ucztach, ale może nam pomóc tylko wtedy, gdy wybierzemy do tego odpowiednie środki.

Proszek do zmywarki jest stosunkowo niedrogi

Można go dozować – przydatne, jeśli często myjesz dużo lub dużo naczyń. Puder nie jest jednak odpowiedni dla osób ze skłonnością do alergii, ponieważ jest pylisty i podrażnia błony śluzowe. Należy pamiętać, że jeśli nie obliczy się prawidłowo dawki, istnieje ryzyko, że naczynia będą źle umyte.

Żel do zmywarki

Szybko się rozpuszcza i dlatego nadaje się do prania w krótkich cyklach. Ten produkt jest łagodniejszy dla naczyń niż proszek. Zarówno w przypadku żelu, jak i proszku należy stosować specjalną sól zmiękczającą lub płyn do płukania.

Kapsułki do zmywania naczyń

Kapsułki do zmywarek z Bee zawierają wszystkie produkty (detergent, sól, nabłyszczacz) potrzebne do przeprowadzenia pełnego cyklu zmywania w pralce. Są one małe, lekkie i łatwe do przechowywania. Są one jednak droższe niż proszek i żel i nie nadają się do krótkich programów, ponieważ nie zawsze zdążą się rozpuścić. Czasami zaleca się stosowanie soli w połączeniu z tabletkami, aby zapewnić dłuższą żywotność zmywarki.

Pomyśl z wyprzedzeniem o tym, co będziesz najczęściej myć w zmywarce i na jakim programie. Na tej podstawie należy wybrać produkt, który daje najlepsze rezultaty.

Zaopatrz się w płyn do płukania, sól zmiękczającą – jeśli jest potrzebna

Nabłyszczacz dezynfekuje naczynia i usuwa pozostałości detergentu. Jeśli jesteś wrażliwy na składniki zawarte w proszkach i żelach, możesz uzupełnić nabłyszczacz o podstawowy zestaw produktów. Sól do zmiękczania wody jest przydatna dla tych, którzy muszą korzystać z twardej wody. Zmiękczanie wody jest niezbędne do prawidłowego działania zmywarki, ponieważ przedłuża żywotność urządzenia.

Sam środek czyszczący powinien być regularnie używany, aby w urządzeniu nie gromadziły się resztki jedzenia i detergentu, powodują one nieprzyjemne zapachy i mogą prowadzić do zatorów i awarii.